hreflang="uk-UA"

Контроль касових операцій за допомогою відеоспостереження

Для виявлення та запобігання шахрайства, крадіжок, аналізу порушень і вирішення суперечок в реальному часі в роздрібній торгівлі розроблено інтелектуальний модуль автоматичного управління грошовими операціями за допомогою відеоспостереження.

Система контролю кас - це апаратно-програмний комплекс на основі відеоаналітики, який використовує відеодані з камер спостереження та транзакції з касових терміналів для аналізу та контролю робочих процесів в касовій зоні.

Як працює система контролю касирів на базі відеоаналітики

Обладнання для системи контролю кас складається з відеокамер, спрямованих на касову зону, сервера обробки відеоданих і спеціалізованого програмного забезпечення, яке автоматично порівнює будь-які операції з готівкою із відеорядом камери спостереження над касовим апаратом.

Відеокамери розміщені над кожним касовим апаратом у супермаркеті або торговій точці. Ці камери передають відеодані на сервер системи відеоспостереження. Сервер записує дані з камер, спрямованих на касовий вузол, та реєструє транзакції, що відбуваються в касовому терміналі.

Програмне забезпечення, встановлене на сервері, автоматично порівнює дані операцій з готівкою із відеозаписом камери над касовим апаратом.

схема роботи системи контролю касирів

Така система дозволяє автоматично відстежувати та аналізувати транзакції, здійснювані через касові термінали, порівнюючи їх із відеозаписами, що надходять з відеокамер.

Модуль фіксує кількість виписаних чеків, найменування та артикул товару в чеку, спосіб оплати товару і т. д.

Система забезпечує швидкий доступ до відеоархіву, дозволяючи переглядати, що відбувалося на касі в певний час. Наприклад, вона може бути корисною для виявлення підозрілих ситуацій або перегляду певних типів щоденних контрольних подій. Це можливо завдяки внутрішнім інструментам системи, таким як "інциденти", "фільтри" і "звіти".

Під час аналізу фіксується час, витрачений на вирішення певних ситуацій, і кількість таких випадків, які були розглянуті. Якщо звітів і інформації про події недостатньо, можна використовувати фільтри. Вони дозволяють вибрати певний набір даних: фіксація окремих транзакцій або повні перевірки, що відповідають певним умовам.

Приклади роботи системи контролю касового контролю

приклад роботи системи контролю касирів

Перелік функцій включає:

•  Операції

Відеоспостереження та фіксація роботи касирів контролюють скасування чеків, повернення товару, а також відміну операцій у чеках.

•  Товари

Ця функція дозволяє виявляти незвичайні продажі будь-яких товарів.

•  Суми чеків

Цей пункт залежить від специфіки роботи в роздрібній торгівлі. Наприклад, ми можемо вибрати чеки на суму понад 1000 гривень, щоб перевірити правильність роботи касира. З одного боку, це спрощує ідентифікацію клієнтів за великими чеками. Проте, з іншого боку, у великих супермаркетах покупка на 5 гривень може викликати підозру. Це може призвести до перевірки касової скриньки на предмет вилучення зайвих готівкових коштів.

•  Тривалість чеків

У додаткових параметрах можна вказати кількість товару в чеку та його суму. Це налаштування може використовуватися для пошуку чеків з тривалим строком очікування, в які касири можуть внести зміни перед закриттям, або для оцінки ефективності роботи касирів — наскільки швидко вони обслуговують клієнтів.

•  Дисконтні картки

Основна задача полягає в виявленні за допомогою відеоспостереження та фіксації частого використання певних карток та контролі касових операцій за їхніми даними.

•  Статистика по касирах та товарам

Ці звіти дозволяють здійснювати контроль за роботою касирів і вказують на час простою при оформленні замовлення, кількість скасувань та повернень. Вони використовуються переважно для оцінки ефективності їх роботи.

Переваги використання системи контролю кас з відеоаналітикою

Адміністратор та аналітики отримують автоматично розраховану конверсію продажів - співвідношення кількості виписаних чеків до точної кількості відвідувачів.

Співробітник служби безпеки чи супервайзер може отримати відеозвіт про будь-яку операцію з готівкою. Наприклад, вказавши назву продукту у фільтрі, він може переглянути відеозапис всіх чеків з цим товаром за день.

Ця інформація допомагає здійснювати контроль за роботою касирів та виявляти випадки шахрайства чи неприйнятного обслуговування.

Звіти про час простою оформлення замовлення, кількість скасувань та повернень допоможуть оцінити KPI.

Приклад роботи системи контролю касових операцій

Де в рітейлі потрібен касовий контрольАвтоматичний касовий контроль можна замовити для різних типів об'єктів у роздрібній торгівлі: гіпермаркети та супермаркети, магазини взуття та одягу, торгові центри та ТРЦ, магазини електроніки, кафе, ресторани та кав'ярні, аптеки та оптики, медичні лабораторії, дитячі магазини, магазини парфумерії. Цільовий об'єкт касового контролю може значно відрізнятися в залежності від конкретного бізнесу та його потреб.

Чому відеоаналітика від VERNA?

Комплексне рішення

Наша компанія надає повний спектр послуг: аналіз та проєктування, постачання обладнання, впровадження та подальше обслуговування систем та ІТ-обладнання.

Працюємо - вся Україна

Ми оперативно втілюємо проєкти по всій території України завдяки нашим інженерам, які працюють во всіх регіонах країні. Ми можемо пропонувати єдині рішення за постійною ціною, що важливо для мереж магазинів.

20 років досвіду

Наш двадцятирічний досвід на IT-ринку України підтверджується успішним впровадженням високоефективних систем відеоаналітики у відомих мережах магазинів.

Наші замовники з відеоаналітики в рітейлі

Наші партнери з відеоаналітики

VERNA використовує програмні комплекси Vezha та Luxriot для впровадження рішень, спеціально пристосованих до потреб кожного клієнта.

Ці відеоспостережувальні системи  є передовими у технологічному плані для аналізу відеоданих.

Вони пропонують різноманітні функції, такі як розпізнавання облич, виявлення руху, аналіз трафіку, підрахунок відвідувачів контроль касирів та інші, роблячи їх ефективними засобами для відеоаналітики.

Зв'яжіться з нами, щоб отримати більше інформації про наші рішення та проєкти

Залишити заявку
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію