hreflang="uk-UA"

Запобігання порушенням касових операцій у мережі Мегамаркет за допомогою системи відеоаналітики

Для підвищення якості обслуговування клієнтів, лояльності та довіри покупців до роздрібної мережі фахівці компанії Верна впровадили систему автоматичного контролю касових операцій для Мегамаркету. Ця система є зручним та функціональним інструментом для запобігання крадіжкам та вирішенню спірних ситуацій. Її застосування суттєво підвищує рівень безпеки у торговому залі мережі Мегамаркет.

Мегамаркет

Про систему

Система влаштована в такий спосіб: над кожною з кас магазину чи торгової точки встановлюється відеокамера. Далі сервер системи відеоспостереження записує інформацію з відеокамери, спрямованої на касовий вузол і фіксує транзакції з касового терміналу, а програмне забезпечення, встановлене на сервері, допомагає виявляти та аналізувати порушення.

Дана система відеоаналітики допомагає адміністрації мережі Мегамаркет вирішувати низку інших внутрішніх завдань безпеки, серед яких:
• оперативне та об'єктивне вирішення конфліктів з покупцями;
• зменшення часу на пошук та аналіз відеоданих в архіві;
• створення психологічного бар'єру для потенційних шахраїв;
• зведення до мінімуму втрат, викликаних недоліками касирів та операторів торгового залу;
• у разі правопорушень працівників - доказове виявлення провини.
Інтелектуальний модуль автоматичного контролю касових та банківських операцій, вагових та рахункових машин є високоефективним інструментом з автоматичного та ручного виявлення та запобігання фактам шахрайства персоналу в режимі реального часу та offline.

Модуль фіксує кількість пробитих чеків. Адміністратор та аналітики отримують автоматично розраховану конверсію продажів, співвідношення числа пробитих по всіх касах чеків до точної кількості відвідувачів. Якщо відвідувачів у торговій точці побільшало, а кількість чеків не змінилася, звертають увагу на пошук причин.

Система дозволяє миттєво переходити у відеоархів і бачити, що реально відбувалося на касі в момент, який необхідно проаналізувати, наприклад, при виявленні підозрілої події або щоденному виконанні завдання контролювати всі події певного типу. Ця можливість реалізується за допомогою внутрішніх інструментів системи - "інциденти", "фільтри", "звіти".


Інструменти

Інцидент – подія, що автоматично генерується системою відповідно до певних правил. Модуль має набір встановлених інцидентів, які можна додатково налаштувати відповідно до вимог конкретного бізнесу. Наприклад, імітація сканування товару, навмисне призначення неправомірної знижки, перевищення часу обслуговування, пізнє відкриття чи раннє закриття каси, перевищення часу обслуговування.

Порушення – підтверджений інцидент. Може призначатися вручну під час перегляду будь-якого звіту. Основна перевага автоматичної генерації інциденту – неможливість почати змову з касовим аналітиком. Інцидент у будь-якому випадку буде сформовано і щодо нього необхідно буде винести обґрунтоване рішення.

Звіти можуть групуватися по касирам чи касам.


Варіанти звітів перших 2-х груп:
• Список операцій. Контролюємо анулювання чеків, повернення, скасування товару в чеку тощо.
• Товари. Дозволяє визначити аномальні продажі будь-якої продукції.
• За сумами чеків. Залежить від особливостей роботи рітейлу. Наприклад, можемо вибрати чеки понад 1000 грн та оцінювати коректність роботи касира. На великому чеку простіше порахувати клієнта. У той же час, у великому супермаркеті покупка на 5 грн може спричинити підозри. Це може бути приводом для відкриття касиром грошової скриньки для вилучення надлишків готівки.
• За тривалістю чеків. Додатковими параметрами можна вказати кількість товарів у чеку та суму чека. Застосовуватись цей звіт може, наприклад, для пошуку «довгих відкладених» чеків, у яких потім касири можуть вносити деякі зміни перед закриттям, а також для оцінки KPI касирів - наскільки швидко вони обслуговують клієнтів.
• Дисконтні картки. Основне завдання – пошук занадто частого використання певних карток.
• Статистика по касирам та по товарах. Ці звіти за часом простою каси, кількості анулювань та повернень використовуються в основному для оцінки KPI.

У роботі аналітика фіксується час розбору інциденту та кількість розібраних інцидентів. Якщо в системі звітів і встановлених інцидентів недостатньо, можуть використовуватися фільтри, які дозволяють вибрати необхідний набір даних: окремі операції або чеки цілком, що відповідають певним умовам.

Вбудовані засоби написання правил і скриптів дозволяють у майбутньому за необхідності суттєво розширити функціонал і адаптувати модуль під нові завдання: модифікацію поведінки та реакцію системи, інтеграцію нових пристроїв, додавання спеціальних функцій.

У рамках проекту фахівці компанії VERNА провели комплекс заходів щодо вибору оптимальної конфігурації бездротової мережі для магазинів Eldorado.

Наші інженери проаналізували поширення радіохвиль та зони покриття у кожній майбутній мережі. На основі отриманих даних розробили карти покриття бездротової Wi-Fi мережі для кожного магазину, знайшли оптимальні місця встановлення точок доступу, визначили потрібну кількість та потужність точок доступу, підібрали додаткове комунікаційне обладнання для всіх магазинів.

Майбутні мережі спроектували таким чином, щоб у них не було мертвих зон без покриття. Разом з тим при плануванні ми врахували можливі сигнали інших точок доступу, що перекриваються, і постаралися їх уникнути.

Після узгодження проекту наші інженери виконали монтажні роботи та провели тестування бездротових Wi-Fi мереж на відповідність очікуваним параметрам.

Завдяки попередньо проведеній радіорозвідці, ми побудували для магазинів торгової мережі Eldorado захищену масштабовану мережу Wi-Fi з використанням мінімальної кількості одиниць обладнання.
Радіопланування допомогло замовнику знизити вартість витрат на впровадження мережі та збільшити якість радіопокриття, тим самим підвищуючи надійність зв'язку.


Про замовника


"Мегамаркет" - одна з провідних столичних мереж супермаркетів. Торгова мережа «Мегамаркет» успішно працює та розвивається у Києві та за його межами з початку 2000-х років. «Мегамаркет» пропонує широкий асортимент різних категорій товару, який налічує понад 75 000 найменувань якісних продуктів харчування та напоїв, товарів для дому, книг та іграшок для дітей, канцтоварів, одягу та взуття, товарів для домашніх тварин, пікніка та відпочинку, спортивних товарів, побутової техніки, садових інструментів та багато іншого. Товари, представлені в «Мегамаркет» виготовлені як вітчизняними, так і імпортними відомими виробниками.

Зв'яжіться з нами, щоб отримати більше інформації про наші рішення та проєкти

Залишити заявку
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Дякуємо! Ми зв'яжемось з вами найближчим часом.
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію
Отримати консультацію