hreflang="uk-UA"

Презентація Smart City на інвестиційному форумі «Kharkiv: Restart» 

19 вересня 2023На Інвестиційному форумі «Kharkiv: Restart» в Києві відбулась презентація концепції Smart City по відновленню та реконструкції Харькова – міста освіти, інновацій та Smart технологій за нашою участю.

Презентація відобразила такі напрямки:

Smart Transport включає розумні зупинки, обладнані вільним Wi-Fi,терміналами для сплати за проїзд, відеонаглядом та відеоаналітикою,електронними табло для відстеження руху громадського транспорту за допомогоютехнології GPS. Розумні світлофори та розумні паркінги.

Smart Communal Enterprise що включає систему контролю іпопередження витоків в тепломережах з технологією ІоТ, платформу для зборуданих і керуванням ІоТ приладами, мережа LoRaWan станцій, бездротовийвіддалений збір показників лічильників промислових і побутових користувачів, головнийміський ситуаційний центр.

Smart Microdistrict  - це інноваційний підхід до розвиткужитлових районів, що поєднує в собі сучасні технології, сталу екологію тависокий рівень комфорту для життя.

 
Smart Education - системи управліннята без пеки в кампусах, інтерактивні технології на уроках та лекціях,інноваційні дослідницькі системи, електронна система навчання, розумні бібліотеки.

Smart Medicine - електронні медичнізаписи, аналітика даних і прогнозування таких захворювань, як інсульт чиінфаркт, фармацевтична інформаційна система, мобільні додатки для пацієнтів.

Smart City Management - системадокументообігу, система управління нарадами, система довгостроковогоархівування.

Smart Tourism – туристичний порталХаркова, мобільний додаток з віртуальним асистентом з використанням технологіїAR з прив’язкою до місця розташування, цифрові кімнати AR, планування маршруту.

Мер Харкова, Ігор Терехов, розповів як створюється нова екосистемаміста. Залучаються кредитні ресурси Європейського інвестиційного банку таЄвропейського банку реконструкції і розвитку та презентував проєкти розвиткуміста.
Серед цих проєктів - "Лопанська набережна", який передбачає створеннявідкритого простору для відпочинку та творчості, "Пригородній вокзал«Левада» з сучасним транспортним хабом та торгово-розважальним культурнимцентром.
Також Ігор Терехов розповів інвесторам про сучасний мікрорайон "місто всередині міста" на Алексеєвці, де передбачається будівництво нового житла,офісів та об'єктів соціальної сфери. Крім того, мер представив проєкт"Науковий парк" - інноваційний мікрорайон змішаного використання,реконструкцію Привокзальної площі та створення унікальної зеленої зони вЖуравлевському гідропарку.

Співголова відділу архітектури та технологій Фонду Нормана Фостера, АльбертоСендоя, представив на форумі концепції пілотних проєктів щодо відновленняміста Харкова.
Він розповів, що  для розробки загальногоплану було проведено понад 120 робочих сесій з участю понад 800 осіб, а такожпроведено численні опитування серед місцевого населення. За результатами цихзусиль було розроблено п'ять ключових пілотних проєктів.

Перший проєкт передбачає відновлення історичного центру міста, включаючиреставрацію будівлі обласної адміністрації. Другий фокусується на використанніпотенціалу чотирьох річок Харкова, включаючи створення рекреаційних зон ібудівництво безпечних ліній електропередач. Третій націлено на екологічнийрозвиток промислових гігантів, з урахуванням кіберпотенціалу Харкова. Четвертийорієнтований на будівництво сучасних енергоефективних багатоквартирнихбудинків, а для цього розглядається можливість запуску виробництва модульнихконструкцій в Харкові. П'ятий проєкт - створення наукового парку, який станебагатофункціональною територією з участю міжнародних партнерів Фонду НорманаФостера.

 

Секретар Європейської економічної комісії ООН такерівник проєкту UN4Kharkiv, Гульнара Ролл, наголосила на тому, щозавдяки підтримці уряду Німеччини, ці пілотні проєкти будуть більш детальнорозроблені. Вони будуть готові до інвестування та встановлення зв'язків здонорами, інвесторами, включаючи приватний сектор. Додатково буде розробленоінструмент, що дозволить відстежувати фінансування та виконання цих проєктів.

Планується, що цей підхід також буде використовуватися в інших містах України,зокрема, у Миколаєві, Ірпені та Бородянці.

Взагалі в інвестиційному форумі "Kharkiv: Restart" взяли участьзаступник керівника Офісу Президента України Олексій Кулеба,віце-прем'єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасовоокупованих територій України Ірина Верещук, народний депутат, голова наглядовоїради Урядового офісу з питань залучення та підтримки інвестицій"UkraineInvest" Давід Арахамія, голова Комітету Верховної РадиУкраїни з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев,представники державних агентств, міжнародних інвесторів та промисловихпідприємств.

На Інвестиційному форумі «Kharkiv: Restart» обговорювали, що саме потрібно, щобукраїнське ІТ продовжувало рости, а інвестиції вкладали саме в українськікомпанії, бо
Харків є одним із найважливіших центрів українськогоінформаційно-технологічного сектору, який значно сприяє зміцненню економічноїстійкості та відновленню України.

Київ, 2023

Реєстрація

Зв'яжіться з нами, щоб отримати більше інформації про наші рішення та проєкти

Залишити заявку